نشست تخصصی هنر معاصر با حضور استاد مرتضی نعمت اللهی

استاد «مرتضی نعمت اللهی» به کانون عکس انجمن سینمای جوانان می‌آید
گروه خبر کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان:در سلسله نشست‌های دعوت از اساتید و هنرمندان کشور؛استاد «مرتضی نعمت اللهی» به کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان می آید.نعمت اللهی متولد 1324 اصفهان و فارغ‌التحصیل مجسمه‌سازی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کارشناس ارشد زیباشناسی از دانشگاه سوربن پاریس است.این هنرمند عضو خانه هنرمندان پاریس است و در طی 50 سال گذشته نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی مختلفی را در داخل و خارج از کشور برگزار کرده و در دانشکده‌های هنر هم سال‌ها سابقه تدریس دارد.مجسمه‌های «طیران»،«نیما»،«فردوسی»،«صبا»،«استاد علی‌اکبر»،«رضا عباسی»….از آثار این هنرمند ؛ مهم‌ترین ، ماندگارترین و تأثیرگذارترین مجسمه‌های شهری ایران محسوب می‌شود.ریتم در هنر ،فرم،….چه در آثار مجسمه و چه در طراحی‌ها و نقاشی‌ها او را از سایر هم‌عصرانش متمایز می‌کند.
استاد در پاسخ به این سؤال خبرنگار کانون عکس که تخیل در هنر را چگونه معنا می‌کنید؟این‌گونه پاسخ می‌دهد:«می‌دانید تخیل گاهی وقت‌ها آن‌قدر پرواز می‌کند و به‌جایی می‌رسد که دیگر ابزار کارش و ابزار ملموسش جوابگویش نیست .درواقع، کلمه و تصویر ابزار است. خیال درگیر با ابزار و بیان دیگری می‌شود. گاهی وقت‌ها ذهن دچار چالش و تجربه کردن می‌شود حالا در ایران ، الآن حضور ذهن ندارم کسانی را پیدا کنم و نام ببرم ولی در دنیا متداول است. شاعری خودش را درگیر می‌کند با دنیای نقاشی یا مجسمه‌سازی شاید هیچ‌وقت نقاش نشود شاید هیچ‌وقت مجسمه‌ساز نشود یا بشود و کارهای موفقی بکند ولی به هر جهت این نیاز را دارد و با این عمل به چیزهایی دست پیدا می‌کند که باز دوباره غنا می‌بخشد به شعر و کارش.»

این نشست با حضور استاد مرتضی نعمت الهی و به همراه پخش مستند «عاشقی بود که صبحگاه دیر به مسافرخانه امده بود» ساخته «مجتبی اسپنانی»
چهارشنبه 30 فروردین ماه ساعت 16:30 الی 18:30 در  نگارستان امام خمینی واقع در میدان فیضبرگزار می شود.
ثبت نام و رعایت حجاب اسلامی الزامی است .
برای ثبت نام عدد 1 را به 09135467646ارسال نمایید.

نویسنده : تیم تحریریه
بدون ديگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.