برگزاری کارگاه خلاقیت و کارآفرینی در هنر

گروه تحریریه سایت کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان:کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان برنامه چهارشنبه این هفته خود را به کارگاه «خلاقیت و کارآفرینی در هنر» با حضور «آرمین حسینی» اختصاص داد.حسینی خلاقیت و ایده پردازی در هنر را این‌گونه توصیف می‌کند: «آخرین باری که زیر باران دویدید، آواز خواندید، خیس شدید و بازی کردید چه زمانی بوده است؟ آیا احساستان را در آن لحظات به یاد دارید؟ وقتی والدین یا دیگران می‌گفتند خیس می‌شوی و سرما می‌خوری.  ولی شما بیرون می‌رفتید، در چاله‌های آب، بالا و پایین می‌پریدید و با سبک‌سری و بدون توجه به نظر دیگران شادی می‌کردید. مردم شمارا نگاه می‌کردند و با تعجب می‌پرسیدند: «چرا این کار را می‌کند؟»خب، شما این کار را انجام می‌دادید چون احساس خوبی داشتید، به احساس خوبتان اعتماد داشتید و در یک‌کلام، به شما خوش می‌گذشت! و این چیزی است که بسیاری از افراد فراموشش کرده‌اند. زندگی روزمره، کارهای تکراری برای گذران زندگی و مسائل کلیشه‌ای که به کار، روابط و هنرمان نیز سرایت کرده است.کودکان را الگوی خلاقیت می‌دانیم چون جسارت دارند، کنجکاو هستند، مدام فضاهای جدید را تجربه و کشف می‌کنند و نه‌تنها از روبرو شدن با ناشناخته‌ها ترسی ندارند، بلکه با آغوش باز به استقبال آن می‌روند. اما حالا چه؟

اگر در زندگی، در حین کار و در حال خلق آثار هنری خود لذت نبریم چه فایده‌ای دارد؟ دفعهی بعد که در چنین موقعیتی قرار داشتید، موقعیتی که از خودتان می‌پرسید این احمقانه است یا شاید نباید این کار را انجام دهم، ولی ته دلتان می‌گویید شاید باید انجامش دهم، به نظر جالب خواهد شد… پس انجامش دهید. این جملات درونی هنگامی‌که به کار هنری خود مشغول هستید برایتان آشنا نیست؟ وقتی در موقعیت خاصی قرار دارید که باید دوربین عکاسی خود را بیرون بیاورید و یک صحنهی دیدنی را شکار کنید و یک قاب فراموش‌نشدنی خلق نمایید و اینجاست که ده‌ها جملهی منفی درونی مانع خلق و انتشار یک اثر زیبا خواهد شد.خب، همیشه هم نباید دلیلی برایش داشته باشید. فقط باید انجامش دهید تا نتیجه یک اثر خلاقانه و نو باشد. در لحظات آخر عمر، هیچ‌کسی از خودش نمی‌پرسد چرا این کارها را انجام دادم؟ اغلب افراد بابت کارهایی که نکرده‌اند حسرت می‌خورند. پس ذهن خلاق و قدرتمند خود را آماده کنید تا باشهامت کارهای خلاقانه‌ای انجام دهید، فضاهای جدیدی را تجربه کنید و نه‌تنها از نتیجه، بلکه از هرلحظه از فرایند خلق کردن خود لذت ببرید و با تمام وجود خوش بگذرانید. این شکل از فرایند خلق کردن، زندگی، کار، هنر و تلاش شمارا بسیار ارزشمندتر خواهد کرد.این چهارشنبه با دوستان کانون عکس انجمن سینمای جوانان دورهم جمع می‌شویم تا بیش از عکاسی، دربارهی خلاقیت، نوآوری، شهامت، اعتمادبه‌نفس خلاق و خلق چیزهای جدید باهم گفتگو کنیم. کمی با چیزهای جدی شوخی کنیم و در همان چند ساعت با شوخی، چیزهای جدی و جدیدی خلق کنیم…»

از دیگر  برنامه‌های و کارگاه‌های این  مربی خلاقیت و مشاور نوآوری می‌توانیم به موارد زیر اشاره‌کنیم؛

***نویسنده، مشاور و سخنران در زمینهی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی

***مدیرعامل شرکت ایده نگار، شرکت آموزش و مشاورهی نوآوری و کارآفرینی
***مشاور و مربی تیم‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و هنر بنیان (3 سال)

***نمایندهی مدرک شایستگی مدیریت اتحادیه اروپا در اصفهان(2 سال)

***نمایندهی برین استور سوییس در ایران

***نویسندهی کتاب “خلق تمام‌عیار” و مقالات مختلف درزمینهی خلاقیت و نوآوری

***برگزارکننده و سخنران 10 رویداد ایده شو در شهرهای اصفهان و تهران (ازجمله ایده شوی فرهنگ، هنر و رسانه)

***مدیر وب‌سایت Bekrono.com

***طراح و برگزارکنندهی ده‌ها کارگاه مربوط به رشد خلاقیت و نوآوری در افراد، سازمان‌ها و کسب‌وکارها

***طراح رویداد “کمپ هنرمند کارآفرین”(دورهی تقدیر شده در سال 1394، نوآوری در آموزش کارآفرینی برای راه‌اندازی و رشد کسب‌وکارهای هنری)

***عضو انجمن سینمای جوانان ایران

نویسنده : تیم تحریریه
بدون ديگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.