عکاسی مستند، کنشی هنری با حضور بهنام صٙدیقی

بهنام صدیقی پیش خبر

کارگروه تحریریه سایت کانون عکس اصفهان ؛

کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان در راستای پرداختن به عکاسی مستند معاصر برگزار می‌کند ؛

نشست «عکاسی مستند، کنشی هنری»
با حضور بهنام صٙدیقی

در این کارگاه با تدقیق در رویکرد هنریِ عکاسی مستند، آن را از سایر رویکردهای عکاسی مستند (همچون عکاسی مستند اجتماعی و یا عکاسی مطبوعاتی)، بازشناخته و به نحوی روشن‌تر به آن خواهیم نگریست.
چرا که گمان می شود عده‌ی زیادی از عکاسان مستند، کار خود را تنها در بستری کاربردی-فرهنگی متصور می شوند و نه در مقامی زیبایی‌شناسانه و هنری و اگر هم جز این بیاندیشند در آگاهی از زمینه‌های هنری رسانه عکاسی با مشکلاتی روبه رو می شوند.
این امر نه به خاطر فقدانِ منابع نظری عکاسی که بخشی از آن به دلیل ناکافی بودن روش‌های تدریس عکاسی در دانشگاه‌هایی است که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود. در این کارگاه برآنیم تا از خلال تعریف‌های پایه‌ای و با ذکر نمونه‌هایی برجسته از تاریخ عکاسی، بیش از پیش نگاه عکاسان مستند را به تحولات عکاسی مستند و به نقش خودِ عکاسان در فرایند کاری‌شان جلب کنیم و با بازگویی روشی پژوهشی در عکاسی مستند، زمینه ساز تحول در نگریستن به پدیده‌های اطراف و در خوانشی معاصر باشیم.

این نشست روز چهارشنبه 22 آذرماه ساعت15:30 الی 18:30 در نگارستان امام خمینی برگزار خواهد گردید.

برای ثبت نام عدد 1 را به آی دی تلگرام @isfphotoclub ارسال نمایید

بهنام صدیقی، عکاس و مدرس عکاسی، دانش‌آموخته کارشناسی عکاسی در سال 1387 از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. او سابقه ی عکاسی مطبوعاتی، بین سال های 1382 تا 1386 را نیز دارد. از صدیقی دو کتاب با عنوان‌های «اکباتان، غرب تهران» (1388-  نشر ماه ریز-تهران) و «یادآوری» (1393- نشر موتوبوکز-لندن) منتشر شده است. آخرین نمایشگاه های انفرادی صدیقی با عنوان‌های «تعطیلات» در گالری راه ابریشم تهران (1393) و «یادآوری» در گالری ShowRoom لندن (1393) برگزار شده است. او از سال 1388 به تدریس عکاسی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی هنری پرداخته است و هم اکنون به عنوان مدرس با موسسه‌های «عکاسی حرفه ای» و «شیدنگار»  و همچنین به عنوان دبیر عکس با مجله فرهنگی-هنری «آنگاه» همکاری می کند. صدیقی در سال 1392 برنده جایزه هنر معاصر ایران از بنیاد MOP شد و از آخرین فعالیت‌های حرفه‌ای او می‌توان به کیوریتوری نمایشگاهی با عنوان «این ما هستیم، نه آنها» با حضور بیست عکاس مستند ایرانی  (مهر ماه 1396-گالری آریانا) نام برد.

ت بهنام صدیقی

نویسنده : تیم تحریریه
بدون ديگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.