گزارش جلسه “معرفی ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام” با حضور اصغر صامتی

گروه تحريريه سايت كانون عكس انجمن سينماى جوانان اصفهان/ سارامشتاقی

چه عکسی،خوب است؟
كانون عكس انجمن سينماى جوانان اصفهان، میزبان اصغر صامتی از پیشکسوتان عرصه عکاسی و داور ادوار مختلف جشنواره عکس خیام بود. این نشست در بیست و سوم آبان ماه نود وهفت در نگارستان امام خمینی برگزار شد.
“اصغر صامتی” با بیان اینکه اگر علاقه مند به ژانر خاصی هستید بهتر است که همان را دنبال کنید،گفت: بسیاری از عکاسان استعداد ذاتی در ژانری مخصوص دارند و پیشنهاد من به آن ها این است که در همان موضوع خود را محک بزنند. به همین منظور در ششمین دوره از جشنواره خیام،علاقه مندان می توانند در شش سکشنِ آزاد رنگی، آزاد تک رنگ، مردم، گردشگری، خلاقه و تلفن عکس های خود را ارسال کنند و در بخش داوری هر عکس پنج ثانیه فرصت دارد که از خود دفاع کند و شاسی “yes” را به دست آورد.
وی ادامه داد: با اینکه حدودا ۲۸% از عکس های ارسال شده به دبیرخانه پذیرفته می شوند و به مراحل بالاتر می روند، بسیاری از عکس ها از حداقل کیفیت لازم برخوردار نبوده و تنها مجوز ورود به راند اول را پیدا می کنند، اما این موضوع نباید باعث شود که عکاسان نسبت به عکس های خود دلسرد شوند و فرصت محک زدن خودرا از دست بدهند.صامتی در توضیح وجود خلاقیت در عکس ها گفت: عکاس در همه سکشن ها به جز گردشگری می تواند المان هایی به عکس خود اضافه کند و یا حتی المان هایی را از آن عکس کم کند و هرگونه تغییر در عکس ها بلامانع است.
صامتی در پایان این نشست با اشاره به اینکه محتوای عکس مهم تر از کیفیت آن است گفت: در بعضی مواقع ممکن است که عکس از کیفیت بالایی برخوردار نباشد ولی اگر موضوعی که عکاس به دنبال آن بوده، به خوبی نشان داده شود می توان کیفیت عکس را نادیده گرفت.
علاقه مندان می توانند تا ۲۷ آبان ماه جهت ارسال عکس های خود به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند.

نویسنده : تحریریه
بدون ديگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.